Македонија
27. May 2022 - 18:55

Изгоре половина куќа во Скопје, нема повредени лица

Изгореа кровот и две соби на куќа во Скопје.

- На 26.06.2022 во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на улица „Нобелова“, сопственост на Б.Ј., при што била опожарена кровната конструкција и две соби. Екипа на противпожарна бригада Скопје целосно го изгаснала пожарот, а повредени лица нема, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.