Македонија
28. January 2017 - 13:29

Изгоре камион во Батинци, пожарот подметнат

Ноќеска во 02.41 часот на ул.„2“ во с.Батинци, скопско, опожарено било товарно моторно возило „Ивеко“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.И. од с.Батинци. 

Тој се сомнева дека пожарот е подметнат. 

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат.Увид ќе се врши во текот на 28.01.2017 година.