Свет
15. March 2019 - 14:11

Итно принудно слетување на Боинг 737-800: Спречена трагедија, на авион со 157 патници му откажа моторот

Авион Боинг 737-800 мораше принудно да слета во Сиктивар на северот од Русија, потврдија локалните официјални лица.

Како причина за принудното слетување засега се наведува можен проблем на моторот од авионот.

Во авионот имало 157 патници и 6 членови на посадата, а летал од Мирни во Сибир кон Москва.