Живот
16. December 2015 - 10:38

Италијанска порно ѕвезда стана директорка на фудбалски клуб

Италијанската порно ѕвезда Сара Томаси стана спортски директор на нискорангираноиот италијански клуб Марувиум.

Томаси, освен по филмовите за возрасни е позната и како „блиска пријателка“ на италијанскиот експремиер и газда на Милан Силвио Берлускони, а исто така се шушка дела била во врска со фудбалерите Марио Балотели и Роналдињо.

-Точно е дека Сара Томаси е наша нова директорка. Се уште не е утврдено кои ќе бидат нејзините задачи во клубот, но битно е дека се договоривме за соработка и таа почнува да работи за нас. Веруваме дека нејзиното присуство ќе значи многу и со неа клубот подобро ќе работи. Исто така ќе се подобри и марктетингот на нашиот клуб и сега сите ќе знаат за нас, соопштија од Марувиум.

Нема сомнение дека целокупниот колектив на овој нискорангиран тим е воодушевен што за функционер ќе имаат жена што изгледа вака: