Фудбал
28. August 2017 - 9:34

Историска победа на Спал во Серија-А

Фудбалерите на Спал остварија историска победа против Удинезе од 3-2 што е нивни прв успех во Серија-А. 

Иако водеа со 2-0 домаќините дозволија Удинезе да израмни на 2-2.
Победата ја оствари  Лука Рико во 90+4 минута.