Живот
12. April 2016 - 12:48

Исповед на порно ѕвезда: Јас сум образована, паметна и сакам да снимам порно филмови!

Многу предрасуди и митови кружат за порно ѕвездите, а малку од луѓето знаат каков всушност е нивниот живот.
 
Затоа порно актерката и ескорт дама Лана Јаде одлучила да открие како изгледа нејзиниот живот и зошто воопшто се одлучила да го прави тоа.
 
Распоредот на Лана е прилично густ, сцените се снимаат една по друга, така да понекогаш снима и по три филма на ден, открила таа за Дејли Меил.
 
Еден актер мора да покаже крвна слика не постара од седум дена, со цел да се избегнат можни болести, како и за поголема безбедност за време на снимањето.
 
- Многу пати ги слушнав зборовите, „самата си крива“. тоа што работам во порно индустријата на никој не му дава за право да ме злоупотребува, - вели Лана.
 
Инаку, таа е дел од австралиската сцена за взрасни коај се опишува како релативно мала, многу помала од американската или европската, па затоа работи и како ескорт дама.
 
Таа зборувала и за најголемата заблуда за порно актерките...
 
- Не морам да го правам ова. образована сум, многу интелегентна и ова не е присилна кариера. ние не сме без глас, не сме заробени во тоа. Сама одбрав да го правам ова. Не ми е гајле што другите мислат. Ако сакаат да ми судат, за нешто кое ме прави среќна и ми дава голема предност во однос на она што би го имала кога би работела по 50 часа неделно - тогаш тоа е нивни проблем, не мој, - заклучи Лана.