Македонија
12. јуни 2016 - 13:08

Исчезната жена од село Радање

Т.С. (24) од село Радање, Општина Карбинци, вчера е пријавена за исчезната.

Како што соопшти полицијата, за случајот информирал нејзиниот сопруг, Е.С. (29), според кој, Т.С. излегла од дома завчера во осум часот наутро и не се вратила.