Македонија
26. May 2019 - 19:21

Исчезна млад Турчин во Скопје

Како што стои во билтенот на МВР. во 10,40 часот во Полициската станица Бит Пазар М.И.(26) вработен во Турска амбасада, пријавил дека од интернатот на Балканскиот Универзитет лоциран на улицата “Прохор Пчински“ се оддалечил студентот Б.М.А.(21) државјанин на Р.Турција. Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.