Македонија
4. July 2018 - 10:57

Исчезна 26-годишна девојка од село Ракотинци

Во Полициската станица Кисела Вода,синоќа во 21:30 часот  Д.З. (44) од село Ракотинци, скопско, пријавил дека завчера напладне од својот дом во непознат правец се оддалечила Е.З. (26).

 Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.