Џет-Сет
22. December 2017 - 9:37

Интернетот експлодираше: Познатиот рапер призна дека е геј

Славниот рапер ја искористи можноста да продискутира за политичката ситуација во Америка, за музичките критичри и сподели и многу интересен детаљ од приватниот живот. Новиот албум "Revival" моментално е на прво место по продажба во Америка, Велика Британија и Австралија. Иако е јасно дек албумот ќе доживее комерцијален успех, критичарите не беа многу воодушевени од тоа што го слушбнаа.

-Мислам дека сум со контакт со луѓето кои ја слушаат мојата музика. Ја правам поради нив. Сите останати можат да се е*ат... Ок е ако критичарите мислат дека не сум доволно добар, но јас сум секогаш критичен кон себе и се трудам да направам нешто подобро. Немам совршена кариера имав и сра*е албуми, рече Еминем. На самиот крај од интервјуто Еминем кажа нешто што го шокираше светот. Имено, новинарот го праша раперот како се навикнува на самечкиот  живот со оглед на тоа дека неодамна се разведе.

-Тешко е. Откако се разведов, излегов на неколку средби и ништо не испадна како што треба. Користам Тиндер и Гриндр, се трудам да одам во сттриптиз клубови - рече раперот, а пренесува USA Today.

Штом е изговорено името на апликацијата Гриндр, која е наменета за ЛГБТ популацијата, интернетот експлодираше. Еминем не коментираше премногу, но фрли искра и сега сите се прашуваат дали е геј или станува збор за помпа поради албумот.