Фудбал
23. December 2017 - 17:35

Интер промаши пенал, Сасуоло „лапна“ три бода

Фудбалерите на Интер по одличната серија на победи и нерешени резултати во последните 2 рунди во италијанското калчо наредија два порази. 

Посебно непријатен е денешниот кај Сасуоло од 1-0. 

Фалчинели во 34. минута го постигна победничкиот погодок за Сасуоло, Икарди на почетокот од второто полувреме промаши пенал.