Тенис
19. March 2016 - 9:48

Индијан Велс: Полуфинале Ѓоковиќ-Надал

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ја формираа втората полуфинална двојка на турнирот во Индијан Велс. 

Српскиот тенисер во игра со многу осцилации го елиминира Жо Вилфрид Цонга со 7-6 и 7-6, додека Надал во доминантна игра славеше против Кеј Нишикори со 6-4 и 6-3