Тенис
17. March 2016 - 10:08

Индијан Велс: Ѓоковиќ во 1/4 финале

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ конечно одигра меч на високо ниво на Индијан Велс и потврди дека полека влегува во форма пред стартот на првиот Грен Слем во Њујорк. 

Бранителот на трофејот на Индијан Велс во два сета со 6-3,6-3 го преслуша ветеранот Фелисијано Лопез и во 1/4 финалето ќе игра против  Цонга кој го елиминира Австриецот Тим. Тоа ќе биде 21. дуел со предност на Ѓоковиќ од 14-6 во победи.