Свет
4. January 2019 - 8:38

Индија: Шест лица загинаа при уривање на зграда

Најмалку шест лица загинаа откако во Њу Делхи се урна дел од зграда по експлозија на плинска боца, соопшти индиската полиција.

Спасувачките екипи успеале од урнатините да извлечат осум луѓе.

Во 2013 година во индискиот град Мумбај загинаа 72 лица, исто така, при уривање на станбен објект.