Македонија
13. October 2017 - 13:35

Инцидент во училиште во Тетово

Секторот за Внатрешни Работи во  Тетово поднесе известување во вид на кривична пријава против Ј.Р. (17) од с.Шипковица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 07.09.2017 година околу 15.30 часот во ходникот во средното училиште „Никола Штејн“ во Тетово, пријавениот после вербална расправија физички нападнал 16-годишник од с. Жеровјане при што го удирал по телото и главата.

После тоа 16-годишникот бил пренесен во Клиничка болница Тетово.