Фудбал
19. April 2017 - 17:08

Инцидент во Тетово: Прекинат полуфиналниот куп натпревар Шкендија - Вардар

Прекинат е реваншот од полуфиналето на Купот на Македонија меѓу фудбалските екипи на Шкендија и Вардар откако домашните навивачи “Балисти” влегоа во теренот.

Атмосферата зовре кога судијата Ставрев им подели црвени картони на двајцата капитени Хасани и Грнчаров поради недолично однесување по што Балистите влегоа на терен.

Во текот на целиот неч навивачите од Тетово пееа песни со навредлива содржина на национална основа а фрлија и неколку бакљи. Се уште не се знае дали мелот ќе се доигра. Шкендија има предност од 3:1 по првиот меч во Скопје.