Македонија
21. November 2019 - 18:07

Инцидент во КПУ Идризово, затвореник нападнал Пакистанец со остар предмет

Вчера околу 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во просторија во Казнено-поправната установа Идризово, настанала физичка пресметка помеѓу Р.Р.М.А. од Пакистан и М.Д.(22) од Р.С.Македонија, кој при пресметката употребил остар предмет. 

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.