Македонија
10. August 2017 - 14:46

Инцидент во градски автобус: Со нож нападнато и ограбено момче

Вчера вечерта во Полициската станица во Драчево, 25-годишниот Б.Ј.  од Скопје пријавил дека на 08.08.2017 година во 14 часот и 10 минутиво населба Пинтија, во градски автобус, три непознати лица извршиле разбојништво врз него.

Сторителите со закана со нож му одзеле мобилен телефон и 1.600 денари.

Полицијата ги презема потребните мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.