Свет
19. January 2017 - 10:41

Има загинати во лавина во Италија

Во снежната лавина која синоќа урна хотел во планинската област на Абруцо загина повеќе лица, објави италијанската новинска агенција АНСА.

Во хотелот имало 20 гости и неколку десетмина вработени. 

Се претпоставува дека лавината била предизвикана од вчерашните земјотреси.

До сега две лица се спасени.