Македонија
19. јуни 2016 - 12:48

Идентификувани загинатите моторџии од Тетово

Синоќа околу 20.00 часот на автопат Скопје-Тетово моторцикл„Јамаха Р6“излетал од патот, при што на лице место починале Х.А. (25) и А.Б. (20) двајцата од Тетово.
 
Увид на местото на настанот извршил ЈО и увидна екипа на СВР-Тетово и се работи на целосно расчистување на случајот.