Џет-Сет
23. November 2015 - 11:36

Иако вети ајвар, еве што им подари Нада Топчагиќ на Северина и Игор

Една од гостите на венчавката на Северина и Игор беше и српската пејачка Нада Топчагиќ која се сликаше пред да тргне на свадбата и освен својот стајлинг, таа го покажа и подарокот за младенците.

Наместо најавениот ајвар, Нада се одлучи на младенците да им подари нивен портрет, дело на академскиот сликар Марко Кусмук.

Овој уметник од Сараево, но со белградска адреса, делото го создавал 10 дена. Негови слики покрај Нада во својата приватна колекција имаат и Емир Кустурица и Џони Деп.

Младенците со овој подарок сигурно ќе бидат воодушевени, зошто пејачката се потруди да биде оригинална.

Воодушевената пејачка сподели и дел од атмосферата од венчавката.