Македонија
11. December 2017 - 10:43

И немало спас, ова е местото каде е пронајдена обесена жената

Жена на возраст од 37 години се обесила вчера на дрво позади трговскиот центар Лептокарија, во парkот спроти основното училиштето „Лазо Трповски“.

Според очевидци глетката била страшна и траорна.

Според информациите до кои дојде КУРИР, вчера во 19:25 часот е пријавено дека во близина на ОУ Лазо Трповски обесена на дрво е пронајдена П.Л. (родена 1980 година) од скопско село.

Смртта е констатирана од итна медицинска помош.

По наредба на јавен обвинител, телото на жената е предадено на обдукција.