Живот
30. March 2018 - 21:57

И исплаши поради оваа слика: Хокеарската ѕвезда на полувреме од натпреварот ја доеше 8-месечната ќерка

Сера Смол е ѕвезда на хокеј на мраз во Канада, а јавноста посебно се заинтересира за неа откако објави една фотографија на социјалните мрежи.

Сере пред 8 недели ја роди ќеркичката Ели, но се врати на мразот.

За да не трпи бебето, Сера во полувремето од натпреварот ја доеше Ели.

Таа фотографија е споделена на Фејсбук, а хокеарката напиша:

„Бев во страв при објавувањето на оваа фотографија, која апсолутно ја обожавам. Зошто? Затоа што општеството од градите направи сексуален објект. Дури откако ја објавив сликаа сфатив дека ова е нешто од што не треба да се срамиме, туку да бидеме горди“.

Сера Смол е голман, а како што најави, оваа недела ја чекаат дури 4 натпревари.