Џет-Сет
8. February 2019 - 10:38

Хрвтаски пејач уапсен откако ја нападнал сопругата

Хрватскиот пејач Младен Грдовиќ во вторникот е пријвен поради вербален напад на дв женски лица, потврдила задарската полиција не ннаведувајки идентитет на жртвите и сторителот, пренесува Хина.

Задарската полициска управа потврдила дека „60 годишен маж“ е пријавен во вторникот попладне затоа што вербално нападнал „две женски лица“. Неофициално се дознава дека дека ги нападнал својата сопруга и нејзината пријателка кои го пријавиле во полиција.

Во средата Грдовиќ требал о да оддржи конферција за медиумите во задар по повод големиот славенички концер кој треба да се оддржи на 15  февруари, но тој без никакво објаснување  не се појавил.

Грдовиќ и предходно поради кавги со сопругата имал проблеми со полицијата, која 20 пати го пријавувала за возење во пијана состојба и семејно насилство.