Живот
1. April 2018 - 13:19

Хороскоп за април: Прочитајте каков месец ќе имате

Овен

Промените што ги правите ќе ви донесат позитивни резултати. Окупирани сте со деловни обврски, па малку ќе го запоставите партнерот, што ќе предизвика конфликти. Слободните се расположени за флерт. Болки во грло.

Бик

Вашиот нов начин на размислување и односот кон работата ќе ги изненадат соработниците. Партнерот ќе падне во минлива криза, па покажете разбирање. На слободните им се смешка интересно познанство. Болки во грбот.

Близнаци

Упорно ќе барате соодветна личност со која ќе можете да ги реализирате своите деловни идеи. Во емотивните врски ќе кулминираат караниците, а слободните ќе му се најдат на нишан на упорен додворувач. Можни е нервоза.

Рак

Новата деловна ситуација ќе бара поголем ангажман од вас, но и тимски дух. По конфликтите, емотивните врски ќе запловат во мирни води. Слободните би можеле да обноват врска од минатото. Одлична кондиција.

Лав

Пред вас е успешен деловен период, кој ќе се одрази и врз вашата самодоверба, но и врз домашниот буџет. Емотивните врски ќе бидат хармонични, а слободните ќе запловат во страсна авантура. Внимавајте на притисокот.

Девица

Ќе бидете во дилема дали да ја прифатите новата деловна понуда. Послушајте совет од поискусен колега. Кризата во врските ќе ескалира кон крај на месецот. Слободните се на прагот на перспективна врска. Алергии.

Терезија

Пред вас е профитабилен месец, во текот на кој ќе го дадете максимумот. Партнерот и вие ќе имате спротивставени ставови за многу нешта. Слободните ќе му бидат цел на упорен додворувач. Настинка.

Скорпија

Новите деловни проекти и приливот на пари ќе ви донесат насмевка на лицето. Емотивните врски ќе бидат хармонични, проткаени со страст и со разбирање. На слободните им претстои кратка романса.  Алергии.

Стрелец

Пред вас е бурен деловен месец, кој бара поголем ангажман. Партнерот нема да има разбирање за вашето отсуство од дома. Слободните ќе размислуваат за старата љубов. Одлично здравје.

Јарец

Ќе бидете сомничави кон новите деловни понуди, па можно е да пропуштите одлични шанси. Партнерот ќе ве посипува со внимание, што ќе го зацврсти вашиот однос. Слободните ќе запознаат интригантна личност. Нервоза.

Водолија

Натрупаните проекти и брзото работно темпо ќе предизвикаат нервоза. Заедничко патување е одлична шанса да ја разбудите заспаната романтика. Слободните ќе бидат расположени за дружење. Забоболка.

Риби

Наоѓањето нови деловни соработници ќе биде вистинскиот потег. Свежите идеи ќе ви го поттикнат работниот елан. Љубомората може да ги наруши врските. Слободните се на прагот на ова љубов. Контролирајте ја крвната слика.