Македонија
6. December 2017 - 12:00

Хорор за вработена во ТТК Банка

Виситински хорор и се случил на вработената во ТТК Банка во Струга.

- На 5.12.2017 година околу 8:00 часот било пријавено дека во Струга на ул.„Пролетерски Бригади“ во објект на “ТТК-Банка“-АД Скопје, непознат  сторител со закана со пиштол извршил разбојништво над вработената, при што одзел околу 60.000 денари, по што го напуштил местото на настанот.

Извршен е увид од страна на увидна екипа од Полициската Станица -Струга и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.