Македонија
11. October 2018 - 13:51

Хорор во Прилеп: Сосед силувал 10-годишно девојче

Синоќа во 20.15 часот во Полициската станица Прилеп, 45-годишна жена од Прилеп пријавила дека истиот ден околу 20.00 часот нивниот сосед М.У. извршил полови дејствија врз нејзината 10-годишна внука.

М.У. е приведен во полициска станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.