Свет
29. February 2016 - 12:08

ХОРОР ВО МОСКВА: Жена облечена во црно шета низ метрото со одсечена детска глава!

Една метро станица во Москва е затворена поради тоа што жена „облечена во црна облека“ се појавила на пероните со одсечена детска глава во раката, пишува RT. 
 
Исто така, според пишувањата на странските медиуми, жената цело време извикувала „Алах акбар“.
 
Минувачите велат дека не се сигурни дали е во прашање маж или жена, но дека личчноста е облечена во црно.
 
Имено, пред овој инцидент во метрото, пoлицијата во згада во близина на метрото пронашла обезглавено тело на дете старо околу четири години, пишува Интерфакс.
 
Пoгледнете ги видеата: