Македонија
1. September 2019 - 11:00

Хорор во Гостивар: Жена убиена во својот дом

Жената (78), жртва на убиството во Гостивар, настрадала во сопствениот дом, дознава Алсат.

Според информациите на Алсат, сторителот бил во нејзината куќа, кадешто имало уште две други лица и ги нападнал со нож.

Возрасната жена починала на самото место на настанот, а двете други лица, еден маж и една жена, се пренесени на скопските клиники.

Неофицијално, мотивот за убиството се нерасчистени долгови.