Македонија
22. July 2018 - 13:34

Хорор во Ѓорче Петров: Тинејџер (17) избоден во 22-ка, двајца приведени

Вчера околу 23,15 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека во Автобус на ЈСП бр.22, кој сообраќал на релација Центар –Волково, во близина на Поликлиниката - Ѓорче Петров, по претходна вербална расправија на две групи, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со тепачка.

Притоа лицето Н.М. (17) од Скопје се здобил со телесни повреди нанесени со нож (две посекотини на десната нога) по што е пренесен во болницата “8-ми Септември“ каде што му е укажана лекарска помош и е пуштен дома.

Потоа Н.М. отишол во полициска станица и дал изјава за настанот. Две лица се приведени во Полициска станица.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.