Балкан
5. October 2016 - 21:55

Хорор: Товарен воз удри во дете на велосипед

Товарен воз удрил во 14-годипно дете од Бушлетиќ додека со велосипед поминувало преку преминот на пругата во добојската населба Осјечани, соопшти полицијата во Добој.

Несреќата се случила околу 17 часот по што е направен увид.

Тешко повреденото момче е премено во добојската болница, од каде поради сериозноста на повредите е транспортиран во Универзитетскиот клинички центар на Република Српска во Бања Лука.