Македонија
1. March 2017 - 13:40

Хорор на скопско Кале: 13-годишно момче силувано на клупа

Ноќеска година во 03.05 часот во ЕИК Скопје, М.Х. (39) од Скопје пријавил дека вчера вечер околу 20.30 часот на ул. „Самоилова“, додека неговиот тринаесетгодишен син бил сам во паркот, дошол Р.А. (на возраст од околу 19-20 години) и со употреба на сила го однел кај клупите, каде извршил полов напад врз него.
 
Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.