Фудбал
13. January 2018 - 9:51

Хетафе ја „потона“ Малага

Екипата на Малага е поразена со 1-0 на гостувањето кај Хетафе во последниот меч од 19. коло со што остана на делба на последната позиција на табелата заедно со Лас Палмас.
Стрелец на единствениот погодок беше Кала во 73м.
Со овие 3 бода тимот од Валенсија се зацврсти на 8. позиција во шпанското првенство.