Loading Video...
Фудбал
19. December 2018 - 19:45

Хет-трик на Бејл за ново светско клупско финале

Фудбалерите на Реал Мадрид обезбедија ново финале на Светското клупско првенство во Јапонија каде ја бранат титулата освоена минатата година во дуелот со Гремио. 

Победа од 3-1 против домашниот тим Кашима остварена со хет-трикот на Герејт Бел додека почеснииот погодок за домашните го постигна Дои. 
Финалето се игра во сабота од 17.30ч.