Свет
31. January 2018 - 9:35

Хеликоптер падна врз куќа во Јужна Калифорнија

Три лица загинаа, а двајца се повредени кога врз една куќа во Јужна Калифорнија се урна хеликоптер само неколку минути по полетувањето.
 
Несреќата се случи во Њупорт Бич, а  куќата е речиси целосно уништена.
 
Со хеликоптерот Р44 се превезувале четири лица.
 
.