Свет
16. May 2018 - 11:56

Хеликоптер, Формула 1, подморница сега и камион: Откриваме како Путин без грешка возеше толкав камион преку Кримскиот мост

Рускиот претседател Владимир Путин го отворил сообраќајот на Кримскиот мост и тоа така што седнал зад воланот на камионот "Камаз" и прв се повозил на истиот.
 
Сите можеле да се уверат дека Путин е одличен возач и дека со голема леснотија управува со камионот. 
 
Потсетуваме, ова не е прв пат Путин да се најде во ваква ситуација и да ги демонстрира своите возачки способности.
 
 
Путин досега во кариерата покажал дека знае да вози авион, формула 1, подморница и хеликоптер.