Македонија
10. November 2015 - 14:10

Хаос во Скопска чаршија - повредени неколку странски државјани

Во Старата скопска чаршија вчера Н.Д. (23) и С.С. (25) од Србија биле физички нападнати од повеќе непознати лица при што едно од лицата со нож му нанел убодна рана на Н.Д. во пределот на градниот кош. Истиот бил пренесен во Ургентниот Центар-Скопје каде му се констатирани тешки телесни повреди. Се работи на целосно расчистување на случајо