Македонија
6. јуни 2019 - 21:14

Хаос во центарот на Скопје: Полските хулигани се судрија со полицијата!

Повеќе до 24 часа пред одигрувањето на квалификацискиот фудбалски меч помеѓу Македонија и Полска почнуваат првите инциденти со навивачите на гостинскиот тим, кои важат за највоинствени во Европа. Хаос се случи во кафуле на скопскиот плоштад кога Полјаците се степаа помеѓу себе, а полицијата едвај ги сопре. Дел од нив завршија во притвор. Погледнете што се случуваше денеска од видеото на колегите од Клан телевизија.