Балкан
3. July 2015 - 21:09

Хаос во Атина: Се судрија полицијата и демонстрантите

Судири меѓу полицијата и демонстрантите избувна денеска во центарот на Атина, каде се одржува митинг на приврзаници на гласањето со „не“ на референдумот во недела, јави БТА. Полицијата употреби шок бомби.
 
Во судирите учествувале неколку десетици лица, од кои многумина биле со заштитни шлемови на главите. Ситуацијата набрзо се смирила.