Македонија
20. October 2018 - 0:17

Хан: Голем ден за демократијата во Македонија

Голем ден за демократијата во Скопје. Им честитам на сите кои одлучија  да чекорат на патот кон ЕУ, напиша на Твитер еврокомесарот за проширување Јоханес Хан по одлуката на македонското Собрание да се пристапи кон  промена на Уставот во согласност со Договорот од Преспа.

– Очекувам целосно да се почитува слободниот избор на сите  пратеници, особено на оние кои вечерва поминаа низ преминот. Потребно ни е државништво, а не партиски игри, наведува Хан во пораката на Твитер.