Loading Video...
Тенис
2. November 2018 - 19:09

Хачанов и Тим полуфиналисти во Париз

Австрискиот тенисер Доминик Тим го совлада со 2-1 Џек Сок и обезбеди полуфинале на турнирот во Париз против рускиот тенисер Карен Качанов кој убедливо во два сета го совлада Германецот Александар Зверев.

          Вечерва треба да се формира и втората полуфинална двојка.  Следниот меч од четвртфиналето го играат Новак Ѓоковиќ и хрватскиот тенисер Марин Чилиќ додека последни на теренот треба да се појават Кеј Нишикори и Роже Федерер.