Македонија
14. јуни 2018 - 10:32

Груевски се огласи на Фејсбук по договорот за името

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола груевски, доцна синоќа се огласи на Фејсбук за договорот со Грција.