Македонија
4. јуни 2017 - 20:28

Груевски на Твитер: Браво момци! Вардар од Македонија е европски шампион!

Браво момци!!! Вардар од Македонија Европски шампион!!!, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола груевски на својот Твитер профил, кој од салата во келн ги бодреше ракометарите на Вардар во испишувањето историја и освојување на европската круна.
 
Вардар во финалето го совлада ПСЖ со 24:23, со погодок на Иван Чупиќ во последните секунди од мечот.