Фудбал
20. March 2017 - 11:09

Грчкото дерби за Пао

Дербито на грчкото фудбалско првенство помеѓу Панатинаикос и Олимпијакос му припадна на домашниот тим кој славеше со 1-0 со погодокот на Берг во првиот дел.  И покрај поразот Олимпијакос е убедливо прв со 6 бода повеќе од Паниониос, 7 од ПАОК и дури 9 од лутиот ривал Панатинаикос.