Македонија
24. February 2021 - 16:33

Градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ позитивен на коронавирус

Градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ денеска соопшти дека е позитивен на Ковид-19.

„И покрај заштита за целото време на пандемијата на КОВИД-19,  резултатот од тестот кој го направив утринава, откако почувствував покачена телесна температура е позитивен. Останувам во домашна изолација и ги следам инструкциите на лекарите. Вирусот е опасен и непредвидлив.Одржувајте дистанца, носете заштитни маски и почитувајте ги препораките на надлежните институции, затоа што само така, сите заедно, можеме да излеземе од борбата против пандемијата на КОВИД- 19“, напиша Богдановиќ на Фејсбук.

Почитувани сограѓани, И покрај заштита за целото време на пандемијата на КОВИД-19, резултатот од тестот кој го...

Posted by Саша Богдановиќ on Wednesday, February 24, 2021