Македонија
19. November 2020 - 10:58

Градежник тешко се повредил на работното место во Скопје

Вчера во 12.30 часот Б.Т.(59) од Скопје пријавил дека додека извршувал  градежни работи на бул.„Александар Македонски“ се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, информираат од МВР.

На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР Скопје, известен е трудов инспектор.