Македонија
19. November 2023 - 17:52

Грабеж во обложувалница во Чаир

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска во раните утрински часови се случило грабеж во спортска обложувалница во Чаир.

-Утринава во 05.33 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Чаир, две лица со закана кон вработените одзеле пари од прометот, известуваат  од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.