Македонија
3. October 2017 - 13:22

Гостварец давал отпор на апсење и со нож замавнувал на полицијата

Синоќе во 23 часот и 30 минути на улица  „Никола Парапунов“ во Гостивар, по претходно пријавен настан - “телесна повреда при семејно насилство“, во момент на приведување на лицето на 26- годишниот Н.Н, тој со нож замавнал кон полициските службеници, но никого не повредил.

Лицето веднаш било совладано и приведено во Полициска станица Гостивар.

По целосно документирање на случајот, против Н.Н. ќе биде поднесена соодветна пријава.