Македонија
19. January 2020 - 14:25

Гореше куќа во Скопје

Вчера во 09.16  часот во СВР Скопје, Т.Ј.(36) од Скопје пријавила дека настанал пожар во куќа во нејзина сопственост на ул.„Малешевска“, при што опожарен бил дел од покривот. Пожарот е изгаснат од  Противпожарната единица од Скопје.
 
Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.