Фудбал
30. јуни 2020 - 9:41

Голман за кој се зборува

Овој чувар на мрежата е член на „Нероаurурите“ веќе шест сезони, а за тоа време успеа да „направи“ нешто што никој досега не го сторил.
 
Имено, тој досега не играше ниту една минута за Интер, но успеа да заработи два црвени картони, односно исклучувања.

Интересно е да се напомене и дека додека е во клубот, од 2014 година Интер не освои ниту еден трофеј.

Во својата кариера, Берни носеше и дресови на Лацио, Брага, Сампдорија и Торино.

Тој исто така беше млад член на италијанската репрезентација.